Через дві години подорожі на швидкісному потязі Renfe ми дісталися від Валенсії до Аліканте, невеличке містечко на березі моря.

IMAG2061Тут ми поселилися, на нашу думку, в найкращий готель MELIA ALICANTE 4*, він хоч старенький(побудований 1973 році), але за ним добре доглядають і роблять постійно своєчасний ремонт. Через це він не виглядає, як середньостатестичний наш радянський готель. Вартість проживання нам обійшлась в 799 євро за 4 доби. По одну сторону готелю знаходиться пляж та замок на горі, а по іншу порт з яхтами, а він скажемо розташований як на «косі».

????????????????????????????????????IMAG2286IMAG2066Море, таке довгождане море…шкода, що воно нас не вразило (Оксанка залишилась засмученою). Вода була дуже холодна, і в порівнянні з іншими місцями, де ми раніше відпочивали, навіть в порівнянні з нашим Азовським морем, вона була брудною через постійний прибій. Так, ми звичайно провели якийсь час на пляжі, але не отримали того задоволення, яке очікували. Та й вартість 2 лежаків і зонтика від сонця за день – 18 євро (неймовірно дорого). Але є плюси. По-перше, невелика кількість людей(не потрібно пробиватись до моря через чужі покривала), по-друге, погода була увесь час ідеальна і по-третє, це люди, ніхто не кричить, не слухаю музику з телефона.

IMAG2322Проте, від усього іншого ми лишилися в шаленому захваті. Містечко вразило нас неймовірно в усіх аспектах.

Перш за все, нас приємно вразили вузенькі вулички містечка, якими ми забрели аж до самого замку Santa Barbara (в нього, за рекомендацією, не заходили, а ним любувались щовечора з берега моря), дуже гарне місце.

IMAG2247IMAG2062Неймовірно вражаючими видалися квартал Barrio Santa Cruz – «справжня Іспанія», де можна побачити справжній колорит Іспанії. Сюди рідко доходять туристи. бо потрібно десь пів години їти під круту гору. Але ці старі балкончики, люди, які відпочивають у себе біля дверей, це те, що потрібно побачити.

IMAG2100IMAG2237IMAG2259IMAG2118Центральна вулиця Esplanada, вздовж якої розміщена купа ресторанчиків на будь-який смак, дуже гарні будівлі. Також у місті дуже заворожуюча архітектура будинків та церков (Кафедральний собор Святого Миколая, Церква Святої Марії), центральна площа, де ніколи не буває спокійно.

IMAG2117 IMAG2107 IMAG2092 IMAG2205 IMAG2344Для нас було дуже складно обрати ресторанчик, щоб вечеряти. Їх там величезна кількість на будь-який смак. Дивно, але найбільше нам сподобалась італійська кухня, і хоч ми і не особливі любителі, але в одному з ресторанів нам припали до смаку морепродукти: ніколи не забудемо смак молюсків в винному соусі і неперевершено смачно приготовані креветочки …пальчики оближеш. Рекомендуємо такі ресторанчики: Peccati di Gola, Sento, La Taberna del Gourmet, Sale & Pepe. Де падати ми вибирали, або здопомогою інтуіції, або довірялись foursquare.com. Дуже зручний сайт, де оцінюють саме люди, а самим закладам важко повпливати на оцінки, чи добавити свої фото. Ще ми там дуже підсіли на вино, крім нього нічого навіть не пробували. Воно там просто шикарне, однак попадались і схожі на уксус.

IMAG2409IMAG2398 IMAG2397Ще нас дуже здивував один з ресторанів, який знаходиться на 25 поверсі готелю. Коли ми піднялися ресторанчик був пустий. Ми виявили бажання сісти біля вікна звідки відкривалась просто неймовірна панорама на місто, але нам не дозволили, оскільки всі столики біля вікна розраховані на 4 осіб. Дивно якось. Але ми сильно не засмутились, оскільки метою було побачити той вигляд, а ціни там дуже не привабливі, отже, що не робиться – те на краще.

 IMAG2346

Місто «живе». Нам дуже пощастило, ми потрапили в період національного свята: Вогнища святого Іоанна Хрестителя. На вулицях міста постійно купа людей, справжнє іспанське народне гуляння. Спробуємо пригадати усі дійства, які відбувалися на вулицях міста:

  • Найбільш вражаючим було те, що за деякий час до свята в місті по районах, в центрі споруджувались величезні різнокольорові фігури (пап’є-маше). Протягом усіх днів люди розглядали їх, фотографувались на їх фоні. А в ніч кульмінації свята….ці фігури спалюють La Palmera. О 00:00 (як у нас на Новий рік) усі жителі та гості міста збираються, в основному на центральній площі, біля інших фігур. Все починає стріляти, бахкати, починають стріляти феєрверки і фігури підпалюються….вони починають горіти, диміти (чесно було страшно, стільки чорного диму, було таке відчуття, що це вогнище ніколи не потушать. Важко представити, як людям, які живуть в тих будинках поряд, оскільки центральна площа з чотирьох сторін оточена будиночками і є не така й велика). Насправді якась дуже незрозуміла традиція. Так усі люди потрішки рухались до інших фігур, дивились, як їх спалюють, по місту стріляли петарди, відбувалось масове гуляння.  IMAG2093 IMAG2089 IMAG2080
  • Щодня о 14:00 та о 16:00 проходить Mascletà – шоу петард і феєрверків (це такий грохот, такий гул, усі маленькі і вузенькі вулички наповнюються таким шумом – стоячи поряд ми не могли почути один одного). Погано, що це відбувається лише у одному місці і потрібно туди йти дуже завчасно.
  • Щодня проводяться бої биків.
  • На жаль ми не застали. Але в один з днів проходив вуличний парад оркестрів.
  • Нам пощастило побачити покладання квітів Діві Марії (Virgen del Remedio). На скільки ми зрозуміли, то «титуловані» сімї з усіх регіонів Іспанії з’їжджаються сюди. Жінки вдягають мантілью (традиційний костюм), навіть на діток, яка захоплює погляд і несуть букети квітів, з яких перед церквою викладають величезні фігури. І так вони ідуть через усе місто…довго….дуже довго…більше 5 годин.IMAG2182IMAG2128 IMAG2156 IMAG2144 IMAG2132
  • Аналогічно до попереднього дійства проходить в останній день міжнародний фольклорний фестиваль. Дійство звичайно незабутнє. Купа країн, гурти ідуть, танцюють, співають… словами не передати: усі яскраві, в костюмах, талановиті. Чекали на Україну, але так її і не було. Шкода. Мені сподобались найбільше оркестри, а саме були десь 10 молодиків, які на барабанах лабали сучасні хіти.
  • IMAG2370IMAG2368IMAG2282Також під час свята вирізняють ніч вогнищ – молодь збирається на пляжі і палять вогнища, п’ють, гуляють аж до ранку…видовище гарне, але враження лишилися не дуже…Молоді люди вели себе жахливо: випорожнювались прямо на пляж і в море (а це було нам чітко видно), було багато п’яних і під наркотиками.
  • Ну і на завершення, в останній вечір нашого перебування в Аліканте почався фестиваль феєрверків, який мав тривати цілий тиждень. З моря поспливалась купа яхт, усі очікували початку дійства. І справді воно того вартувало. Вечір, море, замок, який підсвічується, зорі і починають в небі вибухувати салюти…протягом 30 хвилин. Дуже гарно, єдине що не вистачало – це якогось музичного оформлення.

Провівши мало часу на пляжі і в морі, але отримавши океан позитивних вражень від побаченого ми вирушили в останнє по плану місто – в Барселону.