Приблизно рік тому в Києві шаленої популярності почали набирати Квест-кімнати. Після проходження першої кімнати ми стали фанатами цієї гри, щоправда задоволення не з дешевих.

           Квест-кімната – це квест в реальному приміщенні, яке наповнене різними загадками, головоломками та таємницями. Головне завдання – вибратись з кімнати за 60 хвилин. Для проходження квесту не потрібні спеціальні знання чи фізична сила, а лише логічне мислення. Більшість квест-кімнат розраховані на команду до 4 людей включно (іноді дозволяють проходити квест 5 учасникам). На нашу думку рекомендований вік: від 10-12 років.

Ми створили власний рейтинг організаторів квестів, яким, власне, і хочемо з вами поділитися. Детально описувати кожну кімнату не будемо, не хочемо вам наламувати, можливо, майбутній відпочинок.

Перше місце займає QRoom. На даний момент у них відкрито чотири кімнати, з яких три ми вже встигли відвідати: «Тайны фальшивомонетника», «Логово шпиона», «Побег из тюрьмы». Кімнати тяжкі для проходження, тому якщо ви новачок, то краще не поспішати відвідувати їх. В той же час кімнати динамічні і насичені цікавими логічними завданнями. Приємністю є те, що кожен учасник отримує сертифікат на безкоштовну участь в автомобільному квесті. Його теж радимо відвідати, дуже цікаво, однак потрібно налаштуватись не на перемогу, а на процес. Це справді весело, але перемогти у старожил практично неможливо. Кімнати «Логово шпиона», «Побег из тюрьмы» знаходяться в одному приміщенні за адресою ул. Білоруська 34, а квест «Тайны фальшивомонетника» – Червоноармійський пров.14, де також знаходиться кафе організаторів, де можна пограти в різні настільні ігри, а також щотижня проводиться гра в Мафію. Щодо вартості, то на проходження кімнат наступні тарифи: будні з 9-00 до 18-00 – 400 грн з команди, будні з 18-00, вихідні і святкові дні – 500 грн з команди. Але варто відмітити, що переше місце віддано тільки через самі кімнати, все що за кімнатами… та тут нічого немає, в деяких кімнатах навіть в туалет прийдеться бігати у сусіднє кафе.

K9H_-Fc7MeM

hahxo_gh4II

Друге місце посідає компанія Клаустрофобія, у якої в наявності вже три кімнати, ми відвідали поки одну – «Шерлок». Квест цікавий, все круто продумано і дуже багато цікавих механізмів. Приємно, що за те, що ми вибрались з кімнати за 40 хвилин – нам подарували браслетики. Вартість тут дещо дорожча: будні з 9-00 до 17-45 – 500 грн з команди, будні з 17-45 – 600 грн, вихідні і святкові дні – 800 грн з команди, до 12:45 – 600 грн. Варто згадати, що тут напевно найкраща атмосфера в кімнатах, відчуття, що ти справді попав у задумане авторами місце. Також хороша зала очікування, де можна провести деякий час, якщо ви приїхали трішки раніше.

YXeOsmU3_s4

Третє місце розділяє PASTKA з квест-кімнатою «Secrets of Hogwarts» та  «Взаперти», а саме: «Подпольная Империя» . «Secrets of Hogwarts» дуже класна атмосфера, все круто стилізовано, і нам випала нагода почаклувати (ми готували чарівне зілля). Правда розташування для нас не дуже зручне – на Лівому березі (вул. Анни Ахматової). По вартості то ціна в залежності від обраного часу 400-500 грн з команди. В «Подпольная Империя» багато несподіванок, які особисто мене заставили пригадати похід на гору Говерла. Там також, коли ти вже думаєш, що ось вона вершина, це виявляється якийсь пагорб, і так не одноразово. Ми були переповнені враженнями. Непогані легкі кімнати у «Взаперти»: «РОВД», «Кинотеатр». Ціни у будні дні від 400 до 500 грн, у вихідні – 500-650 грн.

4kVa2-K5uG0

mHP0iWBVnHI

Окремо хочемо також виділити новий формат розваг в Україні Mystery Play. Ця гра поєднує в собі фільм, театральну постановку, де учасники приймають участь в проходженні сюжетної лінії. На даний момент діє лише одна гра «Побег из тюрьмы» по мотивах фільму «Побег из Шоушенка». Брали участь в ній в кінці червня цього року – це була перша гра. Усі зустрічалися в Берестейському парку, після чого на автобусах нас доставили на Секретну локацію, яка була стилізована під тюрму Шоушенк. По дорозі звучали правила, як себе можна поводити, які правила і т.д.. Територія дуже велика, актори просто ідеально підібрані, декорації створюють атмосферу реальності. Актори бувало, що аж засильно втілювались в роль, в деяких випадках було аж страшно. Однак саме за такими враженнями ми ж сюди і прийшли. Нам навіть видали форму тюремників та поділили на команди за якими дивились всього по одному наглядачу (пахану), тому можна було схитрити і займатись тим чим на зоні не можна займатись.

o3GmWPo8OTY85lRRMgAxWo

А далі почалась гра. Чесно кажучи, враховуючи, що вона проводилась вперше і було задіяно близько 200 учасників та актори, то було дещо неорганізовано. Багато часу потрачено просто в очікуванні (але на скільки нам відомо цей мінус був виправлений). Власне ж квест проходив дуже динамічно, цікаво і весело. Завдання були не тяжкими, але атмосфера була, як ніби ми справді були в тюрмі.

Після того, як ми вибрались на волю, ми мали можливість сфотографуватися в облаштованих фотозонах, поділитися враженнями, перекусити та спробувати напої.

Y7jK_QJLpyc

4fuJ5pa8oHE

Також після проходження квесту усім учасникам було запропоновано переглянути фільм в зоні кінотеатра. Також постійно курсували автобуси, які бажаючих доставляли до станції метро Берестейська.

Якщо говорити про ціни, то задоволення досить таки дороге: квиток для одного – 349 грн, для 2 – 649 грн, для 4 – 1195 грн, для 6 – 1599 грн.

Зовсім скоро, а точніше в кінці листопада організатори запустять нову гру Moulin Rouge. Не можемо дочекатися, щоб отримати купу емоції і поділитися враженнями.

Також ми відвідали кілька кімнат компанії Escape Quest: «Научная лаборатория», «Ограбление банка», «Заброшенный бункер», «Кабинет КГБ». Перевагою є наявність великої кількості кімнат, розміщення по усьому Києву та гарне оформлення. По складності кімнати були не складними. Ціни: будні з 9-00 до 18-00 – 400 грн з команди, будні з 18-00 – 500 грн з команди, вихідні і святкові дні – 600 грн з команди.

TK6pRsKnsFs-1

BmZ6hKWGXzE

1

Сподобалось також в Inside: «Место преступления», «Хижина охотника». Разом з квест-кімнатами у них є два зала, де можна пограти з друзями в настільні ігри. Ціна в залежності від обраного часу: 350-500 грн.

Faq3TUiPFEU

Також ми відвідали Qimnata: квест-кімната «Тайна Грааля» – досить атмосферно, але дуже легко). Максимальна кількість учасників тут дозволена 6 чоловік. Ціна така ж, як і в інших: 500-600 грн.

Ну і на останок ми розробили наш власний рейтинг вже пройдених квест-кімнат, який будемо час від часу оновлювати:

Складні кімнати:

№1 «Тайны фальшивомонетчика»

№2 «Подпольная Империя»

№3 «Побег из тюрьмы»

№4 «Secrets of Hogwarts»

№5 «Логово шпиона»

Середньої тяжкості:

№1 «Шерлок»

№2 «Место преступления»

№3 «Хижина охотника»

№4 «Заброшенный бункер»

№5 «Ограбление банка»

Легкі кімнати:

№1 «РОВД»

№2 «Научная лаборатория»

№3 «Тайна Грааля»

№4 «Кабинет КГБ»

№5 «Кинотеатр»

Оригінальні (атмосферні кімнати):

№1 «Подпольная Империя»

№2 «Secrets of Hogwarts»

№3 «Тайна Грааля»

№4 «Заброшенный бункер»

№5 «Ограбление банка»