На день народження моєї жінки нам подарували похід на дегустацію вина. Це можна сказати був подарунок більш для мене, бо я зараз захоплююсь саме вином та трохи почав колекціонувати.

Дегустація відбувалась в винному клубі 28, який знаходиться відразу біля основних клієнтів, біля Верховної ради. Адреса – вулиця Михайла Грушевського, 28/2. Паркуватись зручно біля готелю Київ.

Зайшовши, ми здивувались, бо очікували побачити щось типу магазину. Це зовсім не схоже на магазин, без консультанта тут важко щось знайти. Величезні полиці з вином, яке розташоване у горизонтальному положені, щоб корок був завжди вологий, шкіряні крісла, дерев’яні полиці з міцним алкоголем. Нас попросили почекати 20 хв. Ми були не проти, за цей час ми встигли все добре розглянути.

20160527_185430 20160527_185344_HDRДегустація проходила в нижньому залі. Кожного тижню у цьому клубі проходить інша дегустація. Вибирається 6 видів вина з якоїсь країни, або регіону. Ми попали на Німеччину, Австрію, які славляться своїм Рислінгом. 6 пляшок, щоб не видихались за цей дегустаційний тиждень поміщаються в спеціальний апарат, який витримує потрібну температуру та тримає пляшки герметично закритими.

79338147_6S86woFtsKRZBZ5WfWnvSHVUi5iUxIB3xZX4HUoLzBAОсновне, що нам сподобалось це міні лекція по основам виноробства та дегустації. Ми отримали повні відповіді на усі наші питання.

  1. Ми дізнались, що декантер – це спеціальний графін, який використовують для контролю осаду в зрілих винах та насиченню киснем молодого вина.
  2. Що корок потрібний тільки для вина, яке потрібно витримувати. Плюс корку – це здатність пропускати кисень. А так як на всіх цієї кори не вистачить, то немає нічого поганого коли використовують замінники на вина, які будуть випиті протягом 5 років.
  3. Що бокал потрібно тримати за ніжку, щоб не передавати тепло вину.
  4. Найкраще перебивати смак при дегустації вина водою та хлібом.
  5. Щоб повністю відчути весь букет смаку вина потрібно спеціальним чином вдихнути повітря, коли вино знаходиться в роті.
  6. Основні країни виробники вина мають свою систему класифікацію якості, які позначаються 2-5 буквами. (наприклад Італія має DOCG, DOC, IGP, VdT, що пояснює який виноград був використаний та як було зроблено вино)

…і ще багато чого цікавого.

Також ми дізнались як потрібно тут купувати алкоголь. Акциз має термін дії і при його закінченні продавці змушенні продавати його інколи дешевше собівартості. А хороше вино при цьому буде хорошим ще десятки років. Ну ми купили собі 2 пляшечки до нашої колекції.

20160527_191419_HDRДо речі, про гроші. Ціна за дегустацію шести вин  для двох коштує 800 грн. Але ж хто так відразу заплатить… кароч на бодо ця радість коштує 500, а на скідочніку та групоні за 399.Нам дуже сподобалось. І раджу вам сходити, щоб дізнатись більше про цей дивний та смачний напій.